Po co to wszystko?

Jest końcówka lutego 2019 roku, do pisania i tworzenia różnych blogów podchodziłem kilkukrotnie. Próbowałem zarówno z „twórczością” typowo technologiczną jak i z tematami poza moim nurtem zawodowym. Co mnie pchało do tego typu aktywności? Chyba ambicja i chęć zbudowania czegoś „dużego”. W praktyce zawsze okazywało się to bardzo trudne, aby napisać dobry artykuł potrzeba skupienia i poświęcenia, aby zbudować coś „dużego” potrzeba dodatkowo sporo wytrwałości. Chyba zawsze brakowało mi włożenia wystarczająco dużo sił aby wszystkie te potrzebne cechy podtrzymać. Dlaczego teraz ma być inaczej? Cel tego bloga jest zupełnie inny. Nie chcę budować nic dużego, nie chcę szukać tysięcy czytelników. Chcę stworzyć własny, prywatny notatnik, gdzie będę publikował rzeczy ważne z punktu widzenia zawodowego jak i z życia prywatnego. Chciałbym po kilku latach wrócić do wcześniejszych zapisów i przekonać się, czy rozwinąłem siebie zgodnie z tym co planowałem? Czy stałem się lepszym człowiekiem w obszarach, które były dla mnie ważne? Czy osiągnąłem sukces na który staram się pracować każdego dnia? Znajdzie się tu więc wszystko, począwszy od opisów mojej obecnej sytuacji życiowej, po ciekawostki technologiczne i inne wynikające z pasji, które staram się realizować.

Kim jestem teraz? Jestem mężem wspaniałej kobiety oraz ojcem dwójki wspaniałych dzieciaków. Rodzinę darzę bardzo głębokim uczuciem, bardzo chcę aby ta dwójka szkrabów miała fajne i beztroskie dzieciństwo. Zawodowo od 2014 roku pracuję w firmie JIT Team. Obecnie moja rola to Software Architect i pracuję dla firmy LPP S.A. przy realizacji projektu RFID, który 20.02.2019 udało się wdrożyć do 8 pierwszych sklepów Reserved. To co robię sprawia mi wielką frajdę, najczęściej w różny sposób zarządzam zespołami wytwórzczymi (obecnie jako Scrum Master oraz Technical Leader). Coraz częściej udaje mi się także pracować z naszymi klientami na bardzo poważnym poziomie – przygotowywać oferty, negocjować stawki, doprecyzowywać umowy oraz rozmawiać o naszych pracownikach w kontekście zatrudniania nowych osób do projektów. Oprócz mojej podstawowej roli w firmie mam niesłabnącą ambicję aby zbudować coś więcej. Chciałbym w przyszłości stworzyć coś „swojego” (spółkę lub markę), co zapewni rodzinie i dzieciom stabilną przyszłość i komfort finansowy. Prywatnie jestem uzależniony od biegania, to wielka pasja, która daje mi mnóstwo satysfakcji jak i zabiera sporo czasu prywatnego. Chciałbym w biegu na 10 km osiągnąć stabilny czas poniżej 40 minut, w półmaratonie dojść do poziomu 1 godziny i 20 minut, a maraton przebiec poniżej 3 godzin. Jedną z moich wielkich pasji była też fotografia, nie mam na to obecnie czasu ale w perspektywie kilku miesięcy chciałbym do tego wrócić. Zdecydowanie za dużo czasu poświęcam na gry komputerowe, myślę, że to pewien rodzaj uzależnienia, trudno mi jest z tym się mierzyć ale docelowo chciałbym z grania zrezygnować, to bezproduktywna strata czasu, który lepiej poświęcić na sen lub czytanie książek. Jedną z ambicji i marzeń jest kupno działki i budowa własnego domu, nie jestem w tej chwili w stanie stwierdzić czy to kiedykolwiek się spełni. Jeżeli chodzi o zdrowie to jest ogólnie „słabawo”, uśpiona sklerodermia morphea, mikrogruczolak przysadki mózgowej, astma pyłkowa i ciągłe problemy z zatokami to dolegliwości, które mimo, że pod kontrolą, czasami nie napawają optymizmem :).

Tak w skrócie wygląda moja sytuacja na początku roku 2019. Z ciekawostek to na świecie panuje względny spokój, w Polsce żyje się dobrze, a Kubica wrócił do ścigania się w F1 w zespole Williams. Czy ten blog przetrwa i na ile będzie moim notatnikiem to czas pokaże. Pewnie w końcu zapomnę opłacić serwer, opłacić domenę lub stwierdzę, że to bez sensu i cała ta inicjatywa zniknie. Kim będę za miesiąc, rok, 5, czy 10 lat? Chciałbym móc tutaj zajrzeć i przekonać się kim byłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *